نتایج جستجو برای عبارت :

سالروز شهادت آیت الله سید مصطفی خمینی

نماهنگ شهادت امام موسی کاظم

کسی که روح الامین است طایر حرمش
هجوم حادثه بر هم زد آشیانش را
به حبس و بند و شهادت اگر چه راضی شد
به جان خرید بلا‌های شیعیانش را...
شهادت امام موسی کاظم (ع) تسلیت باد.
چشم گردون در عزای موسی جعفر گریست
دیده خورشید بر آن ماه خوش منظر گریست
او که خود مظلوم و در بند ستمگر بود اسیر
بر غریبی شهید کربلا یک سر گریست
شهادت امام موسی کاظم (ع) تسلیت باد.
فردا که هر کسی به شفیعی برد پناه
چشم تمام خلق به موسی بن جعفر است
شهادت امام
سالروز شهادت امام رضا (ع) تسلیت باد

حضرت امام رضا (ع) در سال 148 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشودند و در آخرین روز  ماه صفر سال 203 هجری قمری به شهادت رسیدند.دوران حیات و امامت حضرت امام رضا (ع)، دوران اوج‌گیرى گرایش مردم به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و گسترش پایگاه‌هاى مردمى خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.با اوج‌گیری تمایلات مردم به امام هشتم شیعیان جهان (ع)، مامون خلیفه عباسی با دسیسه چینی، ایشان را مسموم و شهید کردند.مردم ایران اسلامی
روز نیمه ماه شوال سالروز وقوع جنگ احد شهادت حضرت حمزه سید الشهداء وجمعی از شهداء احد تسلیت باد
در سال سوم هجری جنگ احد در دامنه کوه احد واقع شد ودر اثر عدم اطاعت از رسول خدا پیروزی به شکست منجر شد وخیلی به شهادت رسیدند من جمله حضرت حمزه عموی پیامبر صلی الله علیه وآله
درود بیکران خداوند بر فاطمه (س) که بهجت قلب و نور چشم رسول (ص) و عزیزترین انسان ها در پیشگاه او بود؛ وجودی که نور پیامبر(ص) سراسر او را احاطه نموده بود و از جهت شبیه ترین مردم در رفتار و کردار به رسول خدا بود. فرا رسیدن سالروز شهادت حضرت زهرا (س) تسلیت باد.

88/8/8 را خاطرتون هست مصادف شده بود با سالروز ولادت امام هشتم یعنی امام رضای عزیزمون
2 روز دیگه 98/8/8 هم تقارن جالبی داره 
- روز بعد از سالروز شهادت امام رضا هست
- روز چهارشنبه است که چهارشنبه ها روز این امام بزرگوار و فرزند بزرگوارشون امام جواد و امام هادی و پدر بزرگوارشان امام موسی کاظم است.
سالروز شهادت حضرت امام محمد باقر علیه‌السلام تسلیت باد

حضرت امام محمد باقر علیه‌السلام در روز جمعه اول ماه رجب سال پنجاه و هفت هجری قمری در مدینه طیبه متولّد شد. 
   حضرت امام باقر علیه‌السلام در جریان نهضت امام حسین علیه‌السلام همراه جدّش به کربلا آمد. درآن وقت سه سال و نیم از عمر شریفش گذشته بود. 
   آن حضرت علیه‌السلام پس از امام سجاد علیه‌السلام حدود نوزده سال امامت و رهبری شیعیان را به عهده داشت و در روز دوشنبه هفتم ذیحجه سا
در
روزهای پایانی ماه صفر و در آستانه سالروز شهادت امام رضا(ع) کاروان‌های
پیاده زائران آستان مقدس رضوی از مسیرهای مختلف در حال رسیدن به سمت مشهد
مقدس هستند تا در سالروز شهادت حضرت علی بن موسی الرضا(ع) در جوار بارگاه
مطهر ایشان به عزاداری و سوگواری بپردازند.

نگذارید چهره شهید گرانقدری مثل شهید قدوسی در زیر غبار فراموشی‌ها پنهان بماند.
مقام معظم رهبری (حفظه الله)

با تصمیم ستاد کنگره بزرگداشت شهید آیت الله قدوسی، به منظور فرصت بیشتر پژوهشگران و محققان جهت پرداختن به ابعاد مختلف و اهمیت شناخت شخصیت شهید آیت الله علی قدوسی نهاوندی (ره)، فرصت ارسال مقالات تا ۱۸ دی ماه ۱۳۹۸ مصادف با سالروز شهادت فرزند ایشان،  شهید محمدحسن قدوسی،  قرار داده شد.
مقالات برتر پس از داوری، اعلام و در مراسمی ویژه مورد ت
#سالروز_ازدواج_پیامبر_اکرم_حضرت_خدیجه
بر همه عالم تهنیت بادا
جشن پیوندت یا رسول الله
ذکر جان ،کوثر و حمد و تبارک
یا خدیجه یا محمد مبارک
سالروز پاکترین، زلالترین، شادترین و مقدس ترین پیوند هستی مبارکباد . 
کانال خبرهای بروز موسسه قرآنی شیفتگان وحی♦پیام رسان سروشhttps://sapp.ir/shifteganvahy♦پیام رسان ایتاhttps://eitaa.com/qom_02537233390
روایت خواندنی {شهید مدافع حرمی که همنام عموی شهیدش است}
 عمو و برادرزاده ای  با یک نام : محمد ؛ با یک نام خانوادگی : تاج بخش...عمو و برادرزاده ای که هیچوقت همدیگر را ندیده اند اما هردو یک راه رفته اند، دریک مسیر قدم برداشته اند و نصیب هر دو هم شهادت بوده. یکی ، 29 سال پیش در جزیره مجنون شهید شده و حالا همه او را با عنوان آخرین شهید دفاع مقدس گتوند می شناسند و دیگری ، در مهلکه تدمر ، در حمله بی رحمانه نیروهای تکفیری در سوریه آسمانی شده و حالا همه او ر
او ایستاد پای امام زمان خویش ...
 ۸ فروردین ماه سالروز شهادت مدافع حرم " آزاد خشنود کوهنجانی " گرامی باد

۸ فروردین ماه سالروز شهادت مدافع حرم " ابوذر فرح بخش " گرامی باد

۸ فروردین ماه سالروز شهادت مدافع حرم " قدرت الله عبودی " گرامی باد
@modafeonharem
در ازدواج بسیار سختگیر بود؛ خواهرش، همسرش را به او معرفی کرد و بعد از صحبت کردن متوجه شد که همسرش کسی است که می تواند با زندگی ساده و پر از سختی او سازگار باشد مهدی مدام به دنبال فعالیت های سخت و در مسافرت بود و همسرش هم این راپذیرفته بود.درهمان روز خواستگاری نخستین صحبت مهدی در مورد شهادت بودو اینکه راهی که ایشان پیش گرفته اند در نهایت به شهادت ختم می شود و کسی نباید مانع ایشان شود..نسبت به حجاب خیلی اهمیت می داد، به طوری که روز خواستگاری عنوا
برادر من کسی بود که وقتی صبح های زود به سرکار می رفت و دیر وقت به خانه  بر می گشت برای اینکه اهالی محل آزار نبینند، موتورش  را در کوچه روشن نمی کرد، موتور را سر کوچه می برد و بعد روشنش می کرد، برادر من کسی بود که برای امنیت و آرامش  مردم ارزش قائل بود و همین ارزش بود که او را به درجه شهادت نائل کرد، آن وقت عده ای نه تنها آرامش مردم برایشان مهم نیست  بلکه برای یک لحظه شادی دست به هر کاری می زنند حتی از بین بردن جان و زندگی دیگران.
شهید هادی جوان‌دل
با سلام به اطلاع می رساند به مناسبت فرا رسیدن دهه فاطمیه و ایام شهادت دخت گرامی پیامبر اعظم صلی الله و علیه و آله و سلم حضرت فاطمه سلام الله علیها در مسجد جامع مراسم عزاداری از طرف برادر عباس بهمنی (عباس حاج یدالله) از امشب به مدت پنج شب برگزار می گردد.
در ایام سالروز سالروز شهادت شهید محمد رضا محمدی و ذات الله آرتون و خانوروی شیخ آقاجانی( ۲۲ فروردین )، و شهید غلامحسن اکبری (۲۳ فروردین ) نام و یادشان را گرامی می داریم. 
شهید محمّدرضا محمّدى زیارانى: درود و سلام به نایب بر حق امام زمان(عج)، امام خمینى ، همه بدانند که من با کمال آگاهى در این راه قدم گذاشتم ... دوستان بدانند این راه، راه خدا و راه انبیا و امامان است. همه بدانند و مى دانند -زمانى که هنوز امام نیامده بود- ایران چه وضعى داشت؛ تمام جامعه

الف:مبحث اول:تعریف شهادت
۱- بند اول :معنای لغوی
۲- بند دوم :معنای اصطلاحی
ب:مبحث دوم:بینه و شهادت
۱- بند اول :معنای بینه
۲- بنددوم: انواع بینه
۳- بند سوم :شهادت در قوانین ایران
ج:مبحث سوم : شرایط و شاهد
۱- بند اول: دیدگاه قانون مصر
د:مبحث چهارم: منشاء علم شاهد
۱- بند اول: دیدگاه حقوقدانان مصری
۲- بند دوم:نظریه قانون مصر
ه:مبحث پنجم: نصاب شهادت
۱- بند اول: نصاب شهادت در حق الله
۲- بند دوم: نصاب شهادت در حق الناس
۳- بند سوم:نصاب شهادت در قوانین جدید مصر
ی:م
محورهای مقالات:
شهید آیت الله قدوسی نهاوندی و نهضت امام خمینی (ره)
شهید آیت الله قدوسی نهاوندی و شاخصه‌های حوزه علمیه انقلابی
شهید آیت الله قدوسی نهاوندی و دادستانی و دفاع از حقوق شهروندی
شهید آیت الله قدوسی نهاوندی و مبارزات سیاسی و اجتماعی
شهید آیت الله قدوسی نهاوندی و هدایت فکر و فرهنگی زنان جامعه
شهید آیت الله قدوسی نهاوندی و خطب، مواعظ و مکتوبات
شهید آیت الله قدوسی نهاوندی و اصول و مبانی تربیت طلاب
شهید آیت الله قدوسی نهاوندی و سیره ع

شهید مصطفی رشیدپور در تاریخ یکم شهریور ماه سال 1347 دیده به جهان گشود و از سن 16 سالگی در سال 1362 به جبهه عازم شد. این دلیرمرد در بیشتر عملیات‌ها مناطق عملیاتی در دوران دفاع مقدس حضور فعال داشت به طوری که در عملیات‌هایی همچون خیبر، بدر، والفجر 8، کربلای 4، کربلای 5، نصر 4، نصر 8 و والفجر 10 حضور یافت. شهید مصطفی رشید‌پور در بهمن سال 1394 در آزادسازی دو شهر شیعه‌نشین نبل و الزهرا در سوریه مجروح شد و پس از تحمل چند ماه درد و رنج مجروحیت سرانجام در روز

بنا به فراخوان سازمان انتقال خون مبنی بر کمبود فرآورده
های خونی و همچنین به مناسبت سالروز شهادت حضرت فاطمه معصومه سلام الله
علیها، اعضای کانون دانشجویی هلال احمر با اجرای طرح اهدای خون به یاری
بیماران نیازمند شتافتند.
ادامه مطلب
بالاخره پس از تلاش های فراوان موفق به کسب اجازه فرماندهان سپاه برای اعزام شد اما از آن جایی که تولد فرزند شهید نزدیک بود، فرمانده سپاه گیلان نام سجاد طاهری نیا را از کاروان اعزامی حذف کرد. وقتی سجاد از حذف نامش خبردار شد به شدت ناراحت شد و حتی با التماس و گریه و زاری همسر و سپس فرمانده اش را راضی کرد تا اعزامش به تاخیر نیفتد و در تهایت هم با همان کاروان راهی سرزمین شام شد. 
مناسبت مرتبط: سالروز شهادت
zakhmiyan_eshgh
فرزندم مشکلی داشت که باید حتما عمل میشد و به هر کس که میگفتم پول نیاز دارم کسی نتونست کمکی بهم بکنه. خیلی دلم گرفته بود. صبح ابوالفضل را دیدم، گفت: چی شده خیلی ناراحتی؟! جریان مشکلم را برایش تعریف کردم گفت :توکلت به خدا باشه حل میشه... بعد ازظهر شهید بزرگوار تماس گرفت گفت پول جور شده...الان که میبینم فرزندم در سلامتی کامل هستش، متوجه شدم که شهدا همینطوری شهید نشدن، اونا ویژگیهای خاصی از جمله بخشندگی و دل رئوف داشتن و خداوند به دل پاکشون نگاه میک
هیئت شیفتگان وحی برگزار می نماید السلام علیک یا رسول الله .    ▪مجلس عزاداری ویژه شهادت جانسوز پیامبر اکرم صلی الله علیه وآله و امام حسن مجتبی ( علیه السلام ) در روز یکشنبه  (۲۸صفر)⚫ ساعت ۱۰ صبح حضورتان تسلایی است  بر دل امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف.  ▪   مکان :میدان پلیس ابتدای بلوار شهید محلاتی کوچه ۲ موسسه قرآنی شیفتگان وحی
در واجباتش هیچ گاه تاخیر نمی کرد و خود را ملزم به اجرای مستحبات کرده بود
فراموش نمی کنم آخرین باری که به مشهد آمد ماه رمضان بود، وقتی که روزه خواری مردم را می دید به من می گفت: (( خداوند آنقدر مهربان است که در ماه روزه به مردم فرصت داده است که اگر مشکلی داشته و نتوانستند روزه بگیرند در انذار نباید روزه بخورند و حرمت خداوند را بشکنند)) از این مسئله خیلی ناراحت بود و روحیه او را در این مدت خراب کرده بود.
شهید مدافع حرم 
سید مهدی جودی ثانی
سالروز شها
تعدادی از رزمندگان حزب الله لبنان در حمله هوایی غافلگیرانه در استان ادلب به شهادت رسیدند. منابع خبری گزارش می‌دهند به احتمال زیاد ارتش ترکیه در ادامه حملات روزهای اخیر به مواضع ارتش سوریه در ادلب، یک مرکز تجمع نیروهای مقاومت را هدف قرار داده است. تا کنون شهادت سه تن و مجروحیت ۱۰ رزمنده دیگر تائید شده است. برخی خبرها از شهادت ۱۰ رزمنده حکایت که تا کنون تایید نشده است.
چرا شهادت؟
1. شوق به لقاء اللّه.
2. زندگی راستین.
3. بزرگی روح.
4. دل بریدن از دنیای فانی و دل بستن به حقیقت باقی.
5. اجرای حق و احیای اسلام.
انتخاب آگاهانه شهادت
شهادت، فناشدن انسان برای نیل به سرچشمه نور و نزدیک شدن به هستی مطلق است. شهادت، مرگی از راه کشته شدن است، که شهید آگاهانه و به خاطر هدفی مقدّس و به تعبیر قرآن: «فی سبیل اللّه» انتخاب می کند.
از عبارت فوق چنین نتیجه می گیریم، که هر مرگی نمی تواند شهادت باشد. اولاً، باید این مرگ با کشته شدن باشد
شهادت فرشتگان حامل عرش بر امارت امیر المومنین علیه السلام
سید بن طاووس رضوان الله علیه روایت کرده است:
فیما نذكره من كتاب «الإمامة» بالأسانید الصحاح، فی شهادة ملكین بان علیا علیه السلام أمیر المؤمنین عند خلق العرش، فقال ما هذا لفظه: عن بندار بن عاصم عمن حدث عن عبد الله بن سنان عن أبی عبد الله علیه السلام قال: لما خلق الله العرش خلق ملكین فاكتفاه فقلا: إشهد ان لا إله إلا أنا، فشهدا. ثم قال: إشهدوا أن محمدا رسول الله، فشهدا. ثم قال: أشهدا أن علی
بسم الله الرحمن الرحیم و الفجر و لیال‌ عشر
بار دیگر ملت‌ شهیدپرور‌ و خدوم ایران اسلامی در صحنه ای بیاد ماندنی حاضر شدند تا حضورشان ورقی از اوراق انقلاب را در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را پر از قدمها همراه با مشت گره کرده و شعار کوبنده ی الله اکبر و مرگ بر آمریکا و مرگ بر منافق و ... که ریشه ی تاریخی و برائت از کفار و منافقان دارد، پر کند.این حضور، حماسه ای دیگر را در سال۹۸ آفرید و زخم تازه ای شد بر پیکره ی استکبار جهانی و هم پیمان
شهید امیر کاظم‌ زاده
متولد ۱۴ اسفند سال ۱۳۶۱ 
محل تولد  تهران 
 برای دفاع از حریم اهل بیت (ع) به سوریه رفت و در تاریخ ۱۱ خرداد سال ۱۳۹۲ به شهادت رسید
شهادت
این شهید که هنگام شهادت 29 سال سن داشت، در عملیات پاکسازی که در درگیری با نیروهای تروریستی روی داد،
 بر اثر انفجار بمب در حین عملیات به درجه رفیع شهادت نایل آمد
سالروز شهادت 
اینکه تاریخ ولادت، شهادت و محل دفن حضرت
فاطمه زهرا(س) مشخص نیست به گفته دکتر شهیدی احتمال دارد سرّی از اسرار
الهی باشد.

این بحثا را ول کنید امروز روز شهادت رسوله سی ام هم بهشت زهرا مراسم ها پست درباره اش میذارم

﷽ قسمتی از کتاب #دلتنگ_نباش به مناسبت شهادت شهید رسول خلیلی : بیست‌و‌هفتم آبان‌ماه روح‌الله مانند روزهای دیگر به دانشکده رفته بود. از صبح کارهایش را بر طبق روال همیشه انجام داد و ظهر همراه مهران به سالن غذاخوری رفتند. وقتی وارد سالن شدند، گرم صحبت بودند که عکسی روی دیوار نظر روح‌‌الله را به خود جلب کرد. وسط حرفش پرید و گفت: «مهران یه لحظه صبر کن!» ـ
به گزارش نوید شاهد ایلام، شهید سیف الله تردست فرزند هاشم اول تیرماه 1345در روستای کارزان بخش مرکزی شهرستان چرداول دیده به جهان گشود. وی تحصیلات خود را تا مقطع ابتدایی ادامه داد اما به علت مشکلات مالی و نبود امکانات آموزشی مناسب در منطقه نتوانست به تحصیلات خود ادامه دهد . در کارهای کشاورزی و دامداری پا به پای پدر کار می کرد تا اینکه با رسیدن به سن قانونی انجام خدمت مقدس سربازی به عنوان سرباز وارد ارتش شد . وی سی و یکم شهریور ماه 1365 در منطقه عملی
بسم الله الرحمن الرحیم

سردار نبود سپهبد بود ، ریش سفید دفاع از ایران بود ، پشت میز کامپیوترت ننشین مگر ترس از موشک نداری ؟ ترس از خمپاره های داعش نداری ؟ به چه جرئتی به این راحتی پشت میز نشستی ؟ دلیلش این است که میدانستی این مرد و یارانش به لطف خدا شب و روز برای امنیت تو تلاش دارند میکنند . این مرد جان خودش را اول برای خدا و دوم برای راحتی تو داد . خدای هستی الله مانع شهادت او نشد همانگونه که مانع شهادت شهید چمران و شهید سپهبد صیاد شیرازی نشد ام
نزدیک عیدفطر سال 92 بودو به رزمندگان مقدار کمی‌پول سوریه ای به عنوان عیدی داده بودند، با فرمانده هماهنگ کرده بود تا در یکی از مساجد روزانه نیم‌ساعت‌کلاس قرآن‌ برگزار کند.عیدی اش شد هدیه تشویقی به بچه‌های روستایی کلاس قرآن. وقتی با ماشین در روستا عبور می‌کردند بچه ها شعارمی‌دادند : الله محی الجیش، محسن ‌سرش را بیرون می‌کرد و می‌گفت: الله محی الاطفال، یعنی خدا بچه ها را حفظ کند ...
شهید محسن حیدری سالروز ولادت  @zakhmiyan_eshgh
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهدای آباده، به مناسبت سالروز شهادت شهید فرامرز رجائی فرمانده کل سپاه پاسداران، با صدور پیامی یاد و خاطره این شهید والامقام را گرامی داشت.
در این پیام آمده است:
امروز زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست"مقام معظم رهبری"برخود فرض میدانم سالروز شهادت شهید والامقام فرامرز رجایی را خدمت خانواده معظم ایشان تبریک و تسلیت عرض نمایم.خداوند روح پرفتوح این شهید را با سرور و سالار شهیدان اباعبدالله الحسین محشور فر
دوم مرداد سالروز میلاد سردار شهید حاج احمد کاظمی گرامی باد.
فرازی از وصیت نامه شهید: 
خداوندا فقط میخواهم شهید شوم شهید در راه تو، خدایا مرا بپذیر و در جمع شهدا قرار بده.خداوندا روزی شهادت میخواهم که از همه چیز خبری هست الا شهادت، ولی خداوندا تو صاحب همه چیز و همه کس هستی و قادر و توانایی.

علت شهادت حضرت زهرا علیها السلام در کلام علامه محمد تقی مجلسی قدس سره
ایشان در مورد علت شهادت حضرت زهرا سلام الله علیها می‌نویسند:
و شهادتها صلوات الله علیها كانت من ضرب عمر علیه اللعنة الباب على بطنها عند إرادة أمیر المؤمنین لبیعة أبی بكر لعنه الله و ضرب قنفذ غلام عمر، السوط علیها بإذنه و الحكایة مشهورة عند العامة و الخاصة و مفصلة فی كتاب لسلیم بن قیس الهلالی و سقط بالضرب غلام كان اسمه محسن‏ و هو مذكور فی ارشاد المفید رضی الله عنه.
و سبب ش
رفاقت من و حسین از سری اول سوریه داغ شد خیلی با روحیه کارهارو پیگیر بود.
خیلی خوشحال بود و دائم در تکاپو بود ، باورکردنی نبود واقعا جیره غذایی ماموریت کم بود
تو ماموریت نقطه وصل من با حسین بود,,با پسرش آقا محمد جواد مردونه صحبت میکرد,مثل دو تا آدم بزرگ،همش میگفت محمد جواد پسر جان هوای مادرتو وقتی که نیستم داشته باشیا،
سری دوم دم پرواز به حسین گفتم,,حسین شهید بشی محمد جواد چی!؟گفت:خدا بزرگه,محمد جواد هم بزرگ میشه نگران نباشید.
روای:رفیق شهید
سا
شهادت امام باقر (علیه‌السّلام) که یک شهادت دارای پیام بود؛ لذا خود امام باقر وصیت کرد که بعد از او تا ده سال در منا به مناسبت این رحلت، یادبود برپا شود. در میان ائمه‌ی ما این بیسابقه است، بی‌نظیر است. یاد امام باقر، یعنی یاد سر برآوردن حیات دوباره‌ی جریان اصیل اسلامی در مقابله‌ی با تحریفها و مسخهائی که انجام گرفته بود. (۱۳۸۸/۰۹/۰۴) بیانات حضرت آیت‌الله امام خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی) در دیدار جمع کثیری از بسیجیان کشور
بسم الله

زندگى افتخارآمیز امام حسن مجتبى علیه ‏السلام را مى‏توان به دو بخش کلى تقسیم کرد:‏‏1. از کودکى تا امامتاین بخش، خود مى‏تواند داراى سه مرحله باشد:‏الف) امام در عهد رسول الله صلى‌‏الله ‏علیه‏ و ‏آله‏ و سلّم‏ب) امام در زمان خلفاء ثلاث‏ج) امام در عصر خلافت پدر ‏‏2. از شهادت پدر تا شهادت خودش‏این بخش نیز به دو مرحله قابل تفکیک است:‏الف) از بیعت مردم تا زمان صلحب) از هنگام صلح تا شهادت‏بررسى همه دوره‏هاى حیات آن امام همام، در این
بسم الله الرحمن الرحیم
یافارس الحجاز 
یا اباصالح المهدی
یا ابافاضل ادرکنی ولا تهلکنی
با شهادت حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها ،میدان برای عایشه و نقل احادیث از پیامبر رحمت صل الله علیه و آله وسلم باز شد بدون اینکه کسی بتواند از او ایراد بگیرد
با شهادت حضرت صدیقه طاهره فاطمه زهرا تمام زنان جامعه به انزوا کشیده شدند
و تمام صحابه فهمیدند که ناموسشان مانند ناموس پیامبر رحمت و امیرالمومنین علی علیه السلام از شر عمر و کودتاگران سقیفه ایمن نیست
با گردش در احادیث و آیات مربوط به شهادت، متوجّه می‌شویم که لفظ "شهید"، کاربردهای مختلفی دارد و صرفا بر "کسی که در راه خدا جان خود را از دست داده است" اطلاق نمی‌شود.
مثلا خدا هم شهید است، رسول الله (صلّی الله علیه و آله) شهید است و ... 
و یا در احادیث آمده است که فاعل برخی از امور، با شهید می‌میرند یا شهید مبعوث می‌شوند، مثلا کسی که فلان سوره‌ی قرآن را بخواند، یا کسی که با نفس خودش مجاهده کند و ... (جمله‌ی "مات شهیدا" را در نرم افزارهای حدیثی جست و ج
فرزند شهید مجتبی ذوالفقارنسب نیز در دلنوشته ای خطاب به پدر شهید خود آورده است:
«به نام خدای شهیدان. بابای خوبم سلام؛ خوش آمدی، شهادتت مبارک.خیلی دلم برایت تنگ شده، خیلی زودتر از اینها منتظرت بودم. فکر می‌کردم برای عید می‌آیی. من و داداش عباس کنار سفره هفت سین برایت دعا کردیم، هر وقت کسی در می‌زد دعا می‌کردیم تو باشی، مامان می‌گفت بابا جانتان رفته از حرم حضرت زینب سلام الله علیها دفاع کنه، آخه دشمنا می‌خوان اون‌رو خراب کنن.
بابای شهیدم حا
اذن شهادت از حرم امام رضا(ع) خاطره ای از شهید حسن باقری  می گفت: « با فرماندهان سپاه رسیدم خدمت آیت الله بهاء الدینی. وقتی از مشکلات اداره ی امور جنگ گفتم آقا فرمودند ما توی ایران یک طبیب داریم که همه ی دردها رو شفا می ده. همه چیز رو از ایشون بخواین. این طبیب حضرت امام رضا علیه السلامه. چرا حاجاتتون رو از امام رضا(ع) نمی خواین؟ یک روز بعد این ملاقات رفتیم مشهد زیارت امام رضا(ع). وقتی وارد حرم شدم، یک حالی بهم دست داد. سرم رو گذاشتم روی ضریح مطهر و حس
مدافـــــع حـــــرم
شهید علیرضا مشجری
وصیتنانه
شهادت در قاموس اسلام کاری‌ترین ضربات را بر پیکر ظلم، جور، شرک و الحاد می‌زند و خواهد زد. ببین ما به چه روزی افتاده‌ایم و استکبار جامعه را به لجنزار کشیده است ولی چاره‌ای نیست، اینها سد راه اسلام شده‌اند و باید برداشته شوند تا راه تکامل طی شود.
نشر بمناسبت سالروز ولادت
 سی‌ام ذی‌القعده سالروز شهادت حضرت امام محمد تقی علیه‌السلام تسلیت باد  

«لا یَنْقَطِعُ الْمَزیدُ مِنَ اللهِ حَتّی یَنْقَطِعَ الشُّکْرُ مِنَ الْعِبادِ»
افزونی نعمت از جانب خدا بریده نـشود تا آن هنگام که شکرگزاری از سوی بندگان بریده شـود.
بدانید من برای هیچ چیز به سوریه نرفتم که اهداف مادی داشته باشم. راه برای هدف مقدس دفاع از نوامیس و کیان مسلمین و برای مقابله با استکبار و راس آن رژیم جعلی و سفاک اسرائیل، رژیم کودک کش و جنایت پیشه رژیم صهیونیستی هرچه در توان دارید بر این این رژیم جعلی فریاد بکشید و خشم و نفرتتان را نثار آن کنید. ‼️کینه های انقلابیان رسوب نگیرد و فراموش نکنید که همه ما شیعه علی ابن ابی طالب هستیم. شیعه علی علیه السلام ذلت نمی پذیرد. آقا و مولای ما حسین ابن علی ع
بسم الله

در مسلخ عشق جز نکو را نکشندروبه‌صفتانِ زشت‌خو را نکشند
 گر عاشق صادقی ز مردن مهراسمردار شود هر آن‌که او را نکشند...
برای امثال حاج قاسم عزیز ما انتظاری جز چنین پروازی خطاست. او به آن‌جایی که باید رسید. امروز که عزیزی - که خود بیش از من می‌گریست - از من خواست آرام باشم گفتم گریه‌ام بیش‌تر بر خودم است... بارها در حسرت مدافعان حرم با خود خوانده‌ام «چون ناکسان ننگ سلامت ماند بر ما...». شهادت اتفاق نیست؛ فرآیند است. اگر شما هم مثل من می‌
شب شهادت حضرت زهراس.
شب شهادت مادره.
قسمت شد بیام‌ حرم امام رضا(س).
شب سختیه.
قلب تمام آل الله از جمله آقا امام زمان (عج) تحت فشار و حزن و اندوهه.
آقا جان!
امشب تنها کاری که می تونم بکنم همراهی با آه و سوز ناله شماست.
لیاقتی نیست که صداتون رو بشنوم ...
اما آقا جان!
قلب منم محزونه.
اشک هام جاریه ...
دریاب این حقیر رو ...
گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، مراسم یادواره سالروز شهادت سردار شهید علیرضا موحد دانش و برادر شهیدش محمدرضا موحد دانش شب گذشته(16مرداد98) در سالن شهید رشادی حسینیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) سپاه تهران بزرگ برگزار شد.
سردار اسماعیل کوثری جانشین فرمانده قرارگاه ثارالله تهران، پدر شهیدان موحد دانش و جمعی از فرماندهان و بسیجیان ناحیه شهید مطهری تهران و حوزه مقاومت بسیج شهیدان موحد دانش و خانواده معظم شهدا از جمله حاضران در ا
اینک که ساعات پایانی بیستم فروردین ماه است سالروز شهادت سید اهل قلم، شهید آوینی را متذکر میشوم و پیشنهادم به همه کسانی که دوست دارند در راستای تقویت قلم و نویسندگی شان گامی بردارند، خواندن کتاب های این شهید بزرگوار است. با خواندنشان قلمتان نازنین می شود. امیدوارم همگی مان توفیق خواندنشان را پیدا کنیم.
شهید آیت الله اشرفی اصفهانی از زبان خودشان /مقامی بالاتر از «شهادت» نداریمدر اسلام مافوق مقام شهادت، دیگر مقامی نداریم. برای اینکه در قرآن، خداوند عالم در چند جا می فرماید -خطاب به مردم و خطاب به خود پیغمبر اسلام - به اینکه شهدای در راه خدا، آنهایی که جان خودشان را در راه خدا داده اند مردگانند، بلکه اینها زنده اند. 
نوید شاهد: ولادت بنده در سده اصفهان که بعد در زمان طاغوت آن شهرستان شد به نام همایون شهر و در زمان انقلاب باز هم تغییر نام داد و ن
شهادت پیامبر خدا صلی الله علیه و آله به دست منافقین اصحابش
مرحوم عیاشی عالم و مفسر بزرگ شیعه روایت کرده است:
عَنْ الْحُسَیْنُ بْنُ الْمُنْذِرِ قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع عَنْ قَوْلِ اللَّهِ أَ فَإِنْ ماتَ أَوْ قُتِلَ انْقَلَبْتُمْ عَلى‏ أَعْقابِكُمْ الْقَتْلُ أَمِ الْمَوْتُ قَالَ یَعْنِی أَصْحَابَهُ الَّذِینَ فَعَلُوا مَا فَعَلُوا.
حسین بن منذر گوید: از امام صادق (علیه السلام) در مورد قول خداوند «آیا اگر او (رسول خدا صلی ال

پیامک‌های تسلیت ویژه شهادت امام حسن عسکری(ع)
امشب که زمین و آسمان می‌گرید / از ماتم عسکری جهان می‌گریدجا دارد اگر شیعه خون گریه کند /، چون مهدی صاحب الزمان می‌گریدسالروز پرپر شدن یازدهمین گل بوستان امامت و ولایت، تسلیت باد...
مگر حرمت را بر آسمان هفتم بنا کرده‌‏اند که این همه ابر بارانی، بر شانه ما می‏‌گریند؟
بلبل از دوری گل تا سحر امشب به نواستیا پسر بر سر بالین پـدر نوحـه گـر استشهادت غریب سامره بر رهپویان حضرتش تسلیت باد
غربت شهر سا
همرزمان پدرم تعریف میکردند که ایشان عادت داشت اغلب شبها نیروهایش را از خواب بیدار کند تا غسل شهادت انجام بدهند و خودش همواره غسل شهادت داشت، میخواست همواره آماده شهادت باشد.  هر صبح بیدار میماند و مناجات حضرت امیرالمومنین علیه السلام در مسجد کوفه را گوش میکرد، ایشان خیلی به این مناجات علاقه مند بود. آخرین بارکه از سوریه تلفن زد برخلاف همیشه سکوت کرده بود و میگفت شما صحبت کنید میخواهم صدایتان را بشنوم، مثل سابق خنده در صدایش نبود طوری که من
هیئت شیفتگان وحی برگزار می نماید اعظم الله اجورکممراسم روضه خوانی بانوی دوعالم حضرت زهرا (سلام الله علیها  )به همراه یادبود سردارشهید حاج قاسم سلیمانی
⚫ ✅چهارشنبه ساعت ۹:۴۵صبح 
حضورتان تسلایی است  بر دل امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف.  ▪   مکان :میدان پلیس ابتدای بلوار شهید محلاتی کوچه ۲ موسسه قرآنی شیفتگان وحیsapp.ir/shifteganvahy
روایتی از رشادت مدافع حرم شهیدسیدسجاد خلیلی در عقب آوردن جنازه شهید بواس از زبان یکی از همرزمانشان 
 « من با موتور راه افتادم وسط راه، با خمپاره بارانی که بر سرمان می ریختند  زمین خوردم و پایم آسیب دید تویوتا نگه داشت سیدسجاد پرید پایین و چفیه اش را به پایم بست بعد هم خودش پرید عقب تویوتا و جایش را جلوی ماشین ، به من داد با رسیدن به خط، سیدسجاد، پیشقدم شد و جلو رفت بواس و برادری از لشکر فاطمیون شهید شده بودند دشمن با تانک و نفربر لحظه به لحظه

خاطرم هست، دومین ماموریت ایشان سه ماه طول کشید. وقتی برگشت، من و بچه ها منزل مادرم بودیم. ساعت 2:30 نیمه شب بود که تماس گرفت. خواب نبودم و با دیدن شماره ایشان به سرعت جواب دادم. گفتم: «برگشتی؟» گفت: «آره توی حیاط هستم اما کلید درب ورودی را ندارم.» گفتم: «بیا اینجا. چرا اطلاع ندادی؟» گفت: «نه مزاحم نمی شوم. داخل انباری را نگاه می کنم شاید کلید را آنجا گذاشته باشم.» گفتم: «هوا سرد است، سرما می خوری.» راضی نشد بیاید. بالاخره صبح شد. برادرم ما را به خان

سالروز شهادت امام محمد باقر ( علیه السلام )
هفتم ماه ذی الحجه مصادف است با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (( علیه السلام )) ،شهادت این بزرگوار را به تمامی ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت می گوییم
در کتابخانه مرحوم حاج عیسی رضایی در ابتدا قرآنی تلاوت شد توسط خانم مداح بابایی و صحبت هایی  از زندگی  پر برکت حضرت امام محمد باقر ( ع )  را بیان کردند
خاطرات شهید
شهید سید رضا مراثی 
توپخانه لشگری را از پادگان 7 تیر به پادگان شهدای محراب انتقال دادند.چون ساختمان این پادگان توسط آلمانی ها ساخته شده بود.سیستم گرمایش و لوله های شوفاژ ها با کانال های مخصوص
 پوشیده شده بود و می توان گفت این کانال ها بسیار طولانی و مانند یک تونل وحشت شده بود و در طول این چندین سال بدون نگهداری و فرسوده شده بود.
شهید سید رضا مراثی با توجه به اینکه فرمانده بودند ،خارج از وقت اداری در چندین نوبت شخصا نسبت به تعمیر و
بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت پایان کار نیست بلکه آغازهایی بی‌شمار به دنبال دارد.
شهادت بزرگ مرد جهاد و ایثار حاج قاسم سلیمانی را به محضر امام عصر و تمام مسلمین جهان و به همه‌ی دلبستگان مقاومت، تبریک و تسلیت عرض می‌کنیم.

طلاب بنت المصطفی
 امام صادق(علیه السلام):درجبهه های نبردبادشمن همواره آماده ودر راه خداجهادنماییدکه شرف وافتخار را بعدازخودبرای فرزندانتان به یادگار خواهیدگذاشت.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):سر افرازترین قتل وکشتار، شهادت شهیدان است.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):هرعمل نیکی، عملی نیکوترازخود داردمگرشهادت درراه خداکه نیکوترعملی ازآن وجودندارد.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):مجاهدان در راه خدارهبران اهل بهشتند.
پیامبر(صلی الله علیه وآله):بهترین مردم کسی است که خ
مباهله غریب ترین ایام....

آیه الله جوادی آملی:
"از غریب ترین ایام زندگی ما ایام #مباهله است. خیلی از ما عالمانه حرف میزنیم و عوامانه فکر میکنیم در نتیجه آن ارکان ولایت را تقریباً از دست میدهیم در حالی که آن اجزای غیر رکنی را خیلی محترم میشمریم مانند اول ذیحجه که سالروز ازدواج وجود مبارک حضرت امیر با فاطمه زهرا (سلام الله علیهما) است اینها جزء واجبات غیررکنی است.

#غدیر جزء واجبات رکنی امامت است، مباهله جزء واجبات رکنی ولایت است، با سالروز ازد
شهادت سه‌گانه از ابتدای آفرینش
شیخ صدوق و ثقة الاسلام کلینی رحمهما الله روایت کرده‌اند:
٤- حدثنا محمد بن علی ماجیلویه رضی الله عنه، قال: حدثنا محمد بن یحیى العطار، قال: حدثنی سهل بن زیاد، عن محمد بن الولید، قال: سمعت یونس ابن یعقوب یقول عن سنان بن طریف، عن أبی عبد الله الصادق علیه السلام، قال: قال: إنا أول أهل بیت نوه الله بأسمائنا، أنه لما خلق الله السماوات والارض أمر منادیا فنادى: أشهد أن لا إله إلا الله، ثلاثا، أشهد أن محمدا رسول الله، ثلا
 و شعرهایم
،امضای تو را در پای خود دارد،
ای که قامتت، از بادبان بالاتر
و فضای چشمانت
 گسترده تر از آزادی ست،تو زیباتری،
از کتاب های نوشته و نانوشته من،
و سروده های آمده و نیامده ام
شهید علی عسکری سالروز ولادت و شهادت
@zakhmiyan_eshgh
روزهای آخر، از شهادت هم سخت تر بود...
وقتی مادر در بستر بیماری باشد وکاری از دستت برنیایدوقتی چشم های خسته مادر را ببینی و بدانی مادر دیگر ماندنی نیستاوج درد، همین شب های شرمندگی استشب های سردِ سکوتِ خانه علی و دست های سردِ مادر...
سردی این شب هاست که شیعه را برای گرمای روزهای انتقام مشتاق میکند؛و چنان شوقی در تو به وجود می آورد که هر لحظه را به شوقش زندگی میکنی؛حتی اگر بین مردم باشیحتی اگر بالای منبرگریه میکنی و «شَوْقاً لِرُؤْیَتِهِ» سر مید
آیت الله مجاهد سید ابوالقاسم کاشانی/رهبر نهضت اسلامی ملی صنعت نفت/۲۳ اسفند ۱۳۴۰ ش
 امام خمینی(ره):
این«جبهۀ ملی»(الگو های اصلاحطلبان فعلی)، از میرزای شیرازی و شیخ فضل الله نوری تا آقای کاشانی ...که برای اسلام کار کردند را بد گفتند! آن روزنامه جبهۀ ملی را پیدا بکنید و ببینید که در آن میرزای شیرازی را متهم کرده به دروغگویی! شیخ فضل الله را این قدر فحش داده! مگر جرم شیخ فضل الله و کاشانی چه بود؟ جرمشان این بود که گفتند قانون باید اسلامی باشد. جرم شی
حضرت امام رضا (ع) در سال 148 هجری قمری در شهر مدینه دیده به جهان گشودند و در آخرین روز  ماه صفر سال 203 هجری قمری به شهادت رسیدند.
دوران حیات و امامت حضرت امام رضا (ع)، دوران اوج‌گیرى گرایش مردم به اهل بیت عصمت و طهارت (ع) و گسترش پایگاه‌هاى مردمى خاندان اهل بیت عصمت و طهارت (ع) است.با اوج‌گیری تمایلات مردم به امام هشتم شیعیان جهان (ع)، مامون خلیفه عباسی با دسیسه چینی، ایشان را مسموم و شهید کردند.مردم ایران اسلامی در شب و روز  سالروز شهادت حضرت امام
خبر شهادت نجفعلی در حالی که همسرش سه ماهه باردار بود، ضربه روحی سختی به خانواده وارد کرد، اما بلاتکلیفی سرنوشت قدرت الله و ولی الله کورسوی امیدی را در دل پدر و مادرش زنده نگه داشته بود.
خبر رسید نجفعلی شهید شده و از سرنوشت قدرت الله و ولی الله اطلاعی در دست نیست. پیکر نجفعلی هم در منطقه عملیاتی خیبر جا مانده و او هم مثل دو برادر کوچک ترش مفقود است. خبر شهادت نجفعلی در حالی که همسرش سه ماهه باردار بود، ضربه روحی سختی به خانواده وارد کرد، اما بلا
بسم الله الرحمن الرحیم
شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی عزیز را به ایشان و امام عصر عجل الله تعالی فرجه تبریک عرض می کنم و به امام خامنه ای و ملت عزیزمان و خانواده شهید عالی مقام تسلیت عرض می کنم
به حول و قوه الهی #انتقام_سخت در راه است.  
برای دانلود بنر به ادامه مطلب بروید
ادامه مطلب
بسم الله
به مناسبت فرارسیدن ایام سالروز شهادت حضرت امام حسن عسکری علیه‌السلام، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR بخشی از بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای را پیرامون آن امام بزرگوار منتشر می‌کند.

اعتراف مخالفان به فضل و شجاعت و استقامت امام حسن عسکری(علیه‌السلام)
امامی که موافقان، شیعیان، مخالفان، غیر معتقدان، همه، شهادت دادند و
اعتراف کردند به فضل او، به علم او، به تقوای او، به طهارت او، به عصمت او،
به شجاعت او در مقابل دشمنان، به صبر و است
۱۳ جمادی الثانی
سالروز وفات حضرت ام البنین
۱۳ جمادی الثانی سالروز وفات حضرت ام البنین به روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است.

ام‌البنین (س) زنی باکمال، ادیب و باوقار بود و از روزی که به خانه امیرمؤمنان علی (ع) آمد هر روز بر درخشش و بزرگی او افزوده شد.
وی تا پیش از این ازدواج زنی بی‌نشان، اما از خاندانی بزرگ بود، ولی تشرف او به همسری امام، از او چهره‌ای تابناک در تاریخ اسلام ساخت.ام‌البنین (س) از امام علی(ع) صاحب چهار فرزند شد که
بسم الله الرحمن الرحیم
مِنَ المُؤمِنینَ رِجالٌ صَدَقوا ما عاهَدُوا اللَّهَ عَلَیهِ ۖ فَمِنهُم مَن قَضىٰ نَحبَهُ وَمِنهُم مَن یَنتَظِرُ ۖ وَما بَدَّلوا تَبدیلًا۞
 شهادت سردار رشید اسلام سپهبد حاج قاسم سلیمانی را تبریک و تسلیت عرض مینمائیم.
تقویم شیعه
آخر ذی القعده
شهادت امام جواد علیه السلام
در این روز در سال ۲۲۰ هجری قمری امام جواد علیه السلام به زهر معتصم لعنت الله علیه به شهادت رسیدند، و هنگام شهادت از سن مبارکشان ۲۵ سال و سه ماه و ۱۲ روز گذشته بود. در شهادت آن حضرت ۵ ذی القعده، ۵ ذی الحجه سال ۲۱۹ هجری قمری، ۶ ذی الحجه ۲۵ ذی الحجه هم گفته شده است. بعد از شهادت حضرت رضا علیه السلام، مأمون لعنت الله علیه جواد الائمه علیه السلام، مأمون جواد الائمه علیه السلام را به بغداد طلبید و د

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور عنوان ایام الله دهه فجر چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را با شعار محوری «انقلاب اسلامی، زنده و پویا در پرتو ولایتمداری، جهاد و مقاومت» اعلام کرد

-شنبه 12 بهمن ماه 98مناسبت: بازگشت پیروزمندانه حضرت امام خمینی ( رحمت الله علیه)عنوان روز: ولایتمداری، انقلابی‌گری، پیوند ناگسستنی امت و امام-یک‌شنبه 13 بهمن 98عنوان روز: تفکر دینی، فرهنگ و هنر انقلابی، تمدن نوین اسلامی-دوشنبه  14 بهمن 98مناس
تبریک دهه کرامت

دهه کرامت
از اول ذیقعده سالـروز میــلاد مسعود کــریمه اهل بیت حضـرت فاطمه
معصومه(س) تا دهم ذیقعده سالروز میلاد پر نور امام رضا(ع) می باشد.

دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفای کم‌نظیر یک خواهر نسبت
به مقام شامخ و معنوی برادر است، مهر و وفایی که خواهر مهـربان و دلداده را
به هجــرت وادار نمـوده و غربت و بیـماری و مرگ را در فصـل جوانی برای او
آسـان کرده است. دهه کرامـت یادآور تحول آفرینی بانوان آسمـانی است

دهه کر
تقویم شیعه
بیست و پنجم شوال
شهادت امام صادق علیه السلام
امام صادق علیه السلام در سال ۱۴۸ هجری قمری در چنین روزی به شهادت رسید. در شهادت حضرت نیمه رجب و نیمه شوال را هم گفته‌اند. شهادت آن حضرت به سبب انگور زهر آلودی بود که منصور دوانیقی (لعنت الله علیه) به آن حضرت خورانید. مدت امامت آن حضرت ۳۴ سال و عمر شریفشان ۶۵ سال بود. دوران امامت آن حضرت همزمان با هفت نفر از زمامداران غاصب بود که عبارتند از: هشام بن عبد الملک، ولید بن یزید بن عبد الملک، یزید
به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، تصاویر جدید از محل شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، معاون الحشد الشعبی،‌ منتشر شده است.
سی‌ان‌ان گزارش داد که این تصاویر از محل شهادت سردار سلیمانی به دستش رسیده است.
حمله آمریکا واکنش‌های منفی بسیاری را در میان کشورهای جهان به دنبال داشته است.
تصاویر جدید از محل شهادت سردار قاسم سلیمانی
تصاویر جدید از
به گزارش تابناک به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه تلویزیونی سی‌ان‌ان، تصاویر جدید از محل شهادت سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و «ابومهدی المهندس»، معاون الحشد الشعبی،‌ منتشر شده است.
سی‌ان‌ان گزارش داد که این تصاویر از محل شهادت سردار سلیمانی به دستش رسیده است.
حمله آمریکا واکنش‌های منفی بسیاری را در میان کشورهای جهان به دنبال داشته است.
تصاویر جدید از محل شهادت سردار قاسم سلیمانی
تصاویر جدید از
اگه ما می نشستیم صحبت میکردیم.
میگفت بازم شما دارید پشت سر فلانی حرف میزنید؟
بازم غیبت می کنید؟
نمیگید اونجا چه خبره؟
مردم دارن میمیرن دارن شهید میشن
دارن جوون از دست میدن
شما قدر این نعمت رو بدونید
از وقت تون برای کارای مثـــــبت برای کارای خوب استفاده کنید
وقت تون رو بذارید متعلق به خــــداوند باشه، یعنی واقعا تاثیر گذار بود فضای اونجا. همش از فضای جنگ وجبهه صحبت میکرد.
میگفتم بابا ما رو ندیدی ، دلت برا ما تنگ نشده که حالا میخوای دوباره بر
کاش باور داشتیم هر روز تولدمون هست هر روز که خداوند به ما مهلت زندگی دوباره میدهد بایستی تولدمان را جشن بگیریم اما افسوس که ما فقط سالروز اولین به دنیا آمدنمان را جشن میگیریم.
امروز سالروز اولین به دنیا آمدنم هست و فردا سالروز دومین به دنیا امدنم.
افسوس که روزهای مهم کم اهمیت و گاه بی اهمیت میشوند .
امیدوارم هیچیک از ما دچار فراموشی نشده و از یاد نبریم که تولد یعنی دوباره زیستن به شیوه انسانی تر ...
« 8 آبان 1398 »

دهم ماه: مصادف با وفات حضرت خدیجه کبرى‏ علیها السلام یکى از بزرگترین زنان جهان (در سال دهم بعثت) است.
پانزدهم ماه: روز ولادت سبط اکبر رسول خدا صلى الله علیه و آله، حضرت امام حسن مجتبى علیه السلام (در سال سوم هجرى) است.
 هفدهم ماه: سال روز پیروزى در جنگ بدر در سال دوم هجرى است.
نوزدهم ماه: سالروز ضربت خوردن امیر مؤمنان على علیه السلام به دست ابن ملجم اشقى الآخرین (در سال چهلم هجرى) است.
 بیست و یکم ماه: سال روز شهادت مولاى متّقیان، امیر مؤمنان على
بسم الله الرحمن الرحیم

فَوقَ کُلِّ ذی بِرّ بِرٌّ حَتَّی یُقتَلَ الرَّجُلُ فی سَبیلِ اللهِ فاذا قُتِلَ فی سَبیلِ اللهِ فَلَیسَ فَوقَهُ بِرٌ؛  برتر از هر کار نیکی، کاری هست تا جاییکه مرد در راه خدا کشته شود، پس چون در راه خدا کشته شد برتر از آن کاری وجود ندارد.1 ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل اللّه امواتٌ بل احیاءٌ ولکن لاتشعرون؛2 به کشته شدگان در راه خدا، مرده نگوئید چرا که زنده اند، لکن شما درک نمی کنید. ظاهرا درک مقام شهید و جایگاه شهادت د
شهید عبدالحسین یوسفیان
ولادت:۱۵تیر۱۳۶۵
شهادت:۱۷آبان۱۳۹۴
خاطرات شهید
همسرم علاقه‌ای خاص به شهدا داشت و همواره زمزمه می‌کرد که «شهدا شرمنده‌ایم.» هرزمانی هم که به زیارت شهدا می‌رفتیم از آنها طلب شهادت می‌کرد. آنقدر پاک و معصوم بود که به نظرم لباس شهادت سایز او و برازنده‌اش بود. خوب به یاد دارم مرداد ماه ۱۳۹۴ که دو غواص شهید را به شهرمان آوردند همسرم از هیچ خدمتی در مراسم این شهدا دریغ نکرد. تمام لحظات از زمان ورود این شهدا به شهر تا روز چه
خدایا!
در روزگارِ بی شهادتی 
دلم شهـــــادت می‌خواهد...
مُردن را همه بلدند...!
اما ...
شهادت را به بها دهند ... نه بهانه ...
شهادت اجر کسانی است که ...
#اَللّهُمَّ‌ارْزُقْنا‌تَوْفِیقَ‌الشَّهادَةِ‌فِی‌سَبِیلِکَ
#التماس_دعای_عاقبت_بخیری
#التماس_دعای_شهادت
شهید محمد مهدی لطفی نیاسر
شهید راه نابودی اسرائیل
خدایا!
در روزگارِ بی شهادتی 
دلم شهـــــادت می‌خواهد...
مُردن را همه بلدند...!
اما ...
شهادت را به بها دهند ... نه بهانه ...
شهادت اجر کسانی است که ...
#اَللّهُمَّ‌ارْزُقْنا‌تَوْفِیقَ‌الشَّهادَةِ‌فِی‌سَبِیلِکَ
#التماس_دعای_عاقبت_بخیری
#التماس_دعای_شهادت
شهید راه نابودی اسرائیل
شهید محمد مهدی لطفی نیاسر
♨️گاهی یڪ #نگاه_حرام  ❣ #شهادت رابرای ڪسی ڪه
✊لیاقت دارد، سالها #عقب_می‌اندازد…  چه برسد به ڪسی ڪه
️هنوز لایق #شهادت بودن را نشان نداده… شهیدخرازی
#حاج_حسین_یڪتا مےگفت:  درعالم رویا، به #شهید گفتم:
چرا براے ما #دعا نمی‌ڪنید ڪه شهید بشیم؟! مےگفت ما دعا میڪنیم
براتوڹ #شهادت مینویسن ... ولی #گناه ڪه میڪنید پاڪ میشه... 
به خاطر شهـــ❤️ــــدا #گناه نڪنیم
آیت الله احمد جنتی:
فاطمه زهرا سلام الله علیها برای دفاع از حق در یک شرایط بسیار سخت آمد در مسجد و خطبه غرّایی که باید در پیشانی تاریخ در خط نور نوشته بشود، آن خطبه را ادا و از حق و از ولایت علی بن ابیطالب علیه السلام دفاع کرد. شما هم مدافع حق باشید، مدافع مسئله ولایت باشید شما هم در همان مسیر حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها حرکت کنید تا امید شفاعت به او داشته باشید.

به مناسبت سالروز تاسیس شورای نگهبان قانون اساسی در 26 تیرماه و جایگاه ویژه و حس
به گزارش خبرنگار گروه سیاسی تسنیم، رهبر معظم انقلاب اسلامی امشب (جمعه) با حضور در منزل سردار بزرگ و پر افتخار اسلام سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، ضمن تفقد از خانواده شهید، شهادت آن مجاهد مخلص و عالی‌مقام را تبریک و تسلیت گفتند.
حضرت آیت الله خامنه‌ای با اشاره به اخلاص و فداکاری شهید سلیمانی، گفتند: حاج قاسم بارها و بارها در معرض شهادت قرار گرفته بود اما در راه خدا و انجام وظیفه و جهاد، از هیچ‌کس و هیچ چیز پروا نداشت.
رهبر انقلاب اسلامی، شهاد
با سلام خدمت یکایک عزیزان با ایمان و دوستار اهل بیت علیهم السلام، ضمن عرض تبریک سال نو، و آرزوی بهترین ها برای شما، روز «14 فروردین 98» که مصادف است با سالروز مبعث پیامبر عظیم الشان (ص) را تبریک می گویم. امیدوارم در سایه نظر ایشان و هدایتشان راه و مسیر زندگی مان را درجهت قربه الله بپیماییم.

ادامه مطلب
بالاخره محل خدمت سربازی بنده هم مشخص شد، نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی.

شور و شعف خاصی در من ایجاد شده و اصطلاحا دل تو دلم نیس، نه به خاطر سپاه بودن بلکه به خاطر احساسی که با دیدن محل خدمت به من دست داد. حس عجیبی که غوغایی در من ایجاد کرد. حس کردم در شهادت باز شده و یک فرصت پیش رو دارم، فرصت شهادت.
این حس منو بدجوری به هم ریخته. منی که همیشه نگاه غالبم عقل و منطق بوده و کمتر حس رو تجربه کردم.
لطف کنید هر کی این نوشته رو خوند یه دعا در حق
سلام علیکم خدمت همه عزیزان گرامی و گرانقدر
واقعاً شهادت این سردار بزرگوار بهتر است بگویم سپهبد تسلیت باد به همه ایران به خصوص خانواده این بزرگوار و تبریک باد به روح مطهر خود این بزرگوار تاکنون شاید به شوخی بنده به دوستانم می گفتم که دوست دارم شهید شوم اما از امروز صبح به طور قاطع می گویم که ای کاش من هم شهید شوم واقعاً لذت عجیبی دارد اکنون این را می نویسم بغض عجیبی در گلویم می باشد واقعاً شهادت لیاقت میخواهد که دعا کنید لیاقت شهادت را داشته
شاهد از اوصاف خداوند است و زمانی که کسی به آن درجه از خلوص برسد که به مقام شهادت نایل آید!
 او مخلوقی است ملحق شده به خالق و عادی است و از ونفخت فیه من روحی.
شهادت نه یک مردن، که یک انتخاب است: ولا تقولوا لمن یقتل فی سبیل الله. اموات بل احیاء و لکن لا تشعرون . هر کسی را که در راه خدا کشته و شهید شد، مرده نپندارید؛ بلکه او زنده جاوید است ولیکن شما این حقیقت را در نخواهید یافت . شهید همواره زنده است و مرگ او در واقع انتقال از حیات جاری در سطح طبیعت به
هر وقت محمدتقی به ماموریتی میرفت، همه روز برای سلامتیش دعا میکردم و سوره ی واقعه و آیت الکرسی میخوندم. همه میدونستیم یه روزی محمدتقی شهید میشه
میگفتم خدایا! محمدتقی که شهید میشه، حقش هم کمتر از شهادت نیست، اما....اما....یه کم بیشتر بالا سر زن و بچش باشه، یه سنی ازش بگذره، مثلاً...مثل شهید صیاد شیرازی بشه
نمیدونم چرا همیشه، وقتی به شهادت محمدتقی فکر میکردم، ناخودآگاه، شهید صیاد شیرازی به زبونم میومد.
حتی وقتی محمدتقی جان، شهید شد روزهای اول، وس
بسم الله الرحمن الرحیمشهادت
روز هشتم ربیع الاول سال 260 هجری، روز دردآلودی برای شهر سامرا بود؛ زیرا خبر شهادت امام عسکری در
عنفوان جوانی همه جا را فرا گرفت. بازارها تعطیل شد و توده های محرومی که محبت خود را نسبت به امام، از
ترس سرکوب نظام، نهان می داشتند، امروز عنان عواطف خروشان خویش را از کف دادند و شتابان وگریان به
سوی خانه امام حرکت کردند.
ادامه مطلب

دهه کرامت
از اول ذیقعده سالـروز میــلاد مسعود کــریمه اهل بیت حضـرت فاطمه
معصومه(س) تا دهم ذیقعده سالروز میلاد پر نور امام رضا(ع) می باشد.

دهه کرامت یادآور لطیف‌ترین علائق و مهر و وفای کم‌نظیر یک خواهر نسبت
به مقام شامخ و معنوی برادر است، مهر و وفایی که خواهر مهـربان و دلداده را
به هجــرت وادار نمـوده و غربت و بیـماری و مرگ را در فصـل جوانی برای او
آسـان کرده است. دهه کرامـت یادآور تحول آفرینی بانوان آسمـانی است

دهه کرامت از بیست و چها
دلم برای صیادم تنگ شده

پیکر شهید صیاد که دفن شد -اگر امروز دفن شد، صبح روز بعد- خانواده‌اش نماز صبح را خواندند و رفتند بهشت زهرا سلام‌الله‌علیها. فردای تدفینش. وقتی رسیدند جلوی مزار شهید، یک‌سری محافظ که نمی‌شناختند، آمدند جلوی جمع را گرفتند. از حضور محافظ‌ها معلوم شد که آقا آن‌جا هستند. گفتند ما خانواده‌ی شهید صیاد هستیم؛ تا گفتند خانواده شهید هستیم، گفتند بفرمایید. بعد، معلوم شد که آقا نماز صبح را آن‌جا بوده‌اند!!   خانواده‌ی صی
تقویم شیعه
بیست و سوم ذی القعده
شهادت امام رضا علیه السلام بنا بر روایتی
بنا بر قولی در این روز در سال ۲۰۳ هجری قمری حضرت رضا علیه السلام به شهادت رسیدند. سید بن طاووس رحمه الله در این باره می‌نویسد: در بعضی از مصنفات اصحاب عجم رضوان الله علیهم دیدم که مستحب است زیارت نمودن مولایمان امام رضا علیه السلام در روز ۲۳ ذی القعده ـ از دور یا نزدیک ـ به زیارت معروفه یا به چیزی مانند زیارت.
تقویم شیعه، نوشته استاد حجت الاسلام عبد الحسین بندانی، صفحه ۳
امشب که زمین و آسمان می گرید
از بهر غریب سامرا می گرید
جا دارد اگر که شیعه خون گریه کند
چون مهدی صاحب الزمان می گرید
شهادت مظلومانه دهمین اختر آسمان امامت و ولایت
مشعل فروزان هدایت ،‌یا رو راهنمای امت ، کتاب
علم و زهد و حکمت ، ابن الجواد ، حضرت امام علی نقی ،
امام هادی سلام الله علیه بر شیعیان تسلیت باد.

امشب که زمین و آسمان می گرید
از بهر غریب سامرا می گرید
جا دارد اگر که شیعه خون گریه کند
چون مهدی صاحب الزمان می گرید
شهادت مظلومانه دهمین اختر آسمان امامت و ولایت
مشعل فروزان هدایت ،‌یا رو راهنمای امت ، کتاب
علم و زهد و حکمت ، ابن الجواد ، حضرت امام علی نقی ،
امام هادی سلام الله علیه بر شیعیان تسلیت باد.
هفتم ماه ذی الحجه مصادف است با سالروز شهادت پنجمین اختر تابناک آسمان ولایت حضرت امام محمد باقر (( علیه السلام )) ، شهادت این بزرگوار را به تمامی ارادتمندان خاندان اهل بیت عصمت و طهارت تسلیت می گوییم .
امام باقر علیه السلام :«إِنَّما یُداقُّ اللّهُ الْعِبادَ فِى الْحِسابِ یَوْمَ الْقِیمَةِ عَلى قَدْرِ ما آتاهُمْ مِنَ الْعُقُولِ فِى الدُّنْیا.»:خداوند در روز قیامت در حساب بندگانش، به اندازه عقلى که در دنیا به آنها داده است، دقّت و باریک بینى
خبر پیامبر صلی الله علیه و آله از غصب فدک و خلافت و شهادت حضرت زهرا و محسن علیهما السلام
عن ابو مخنف لوط بن یحیى عن أبی عبد اللّه الصادق علیه السّلام: قال النبی صلّى اللّه علیه و آله: اعلم یا علی، إنی ارتحل عن هذه الدنیا الدنیّة، فینسی الأمة ما یجب علیهم من حقی، و أول من یخاصمك أبو بكر و عمر؛ فإنه یأخذ كتاب فدك و یضرب برجله على بطن فاطمة علیها السلام، فیسقط المحسن علیه السلام. ثم یجعلون الحبل فی عنقك و یأتون بك إلى المسجد فیقول: بایع لی و إلا أق
هفدهم آذر ماه سالروز شهادت  شهید مدافع حرم محمد هادی نژاد (خوزستان، شهرستان آغاجاری) (۱۳۹۴) شهید مدافع حرم ایوب رحیم پور (خوزستان، شهرستان امیدیه) (۱۳۹۴) شهید مدافع حرم اکبر شیرعلی (خوزستان) (۱۳۹۴) شهید مدافع حرم علی اصحابی (سمنان ، شاهرود) ( ۱۳۹۴)
@modafeanharam77
شهید رضوان نسبت به اهل خانه بسیار عاطفی و مهربان بود. تا جایی که هرگاه از عملیات بازمی‌گشت و به بیروت می‌رسید، با وجود خستگی‌های زیاد، همان نیمه‌شب با پای پیاده چند ساعت راه می‌آمد تا به شعث برسد و چند ساعتی بیش‌تر کنار همسر و فرزندانش باشد. او سعی می‌کرد در کنار مشغله‌های فراوان، جای خالی خود را با محبت بیش‌تر و بازی با بچه‌ها پر کند. در میان جوانانی که تازه وارد شاخه نظامی و جبهه‌ها شده بودند نیز به‌خاطر حسن خلق،آموزش دلسوزانه و کمک

شیک ترین و خاص ترین عکس و نوشته حرم امام رضا
عکس پروفایل برای اینستاگرام ، تلگرام و واتس آپ می توانید برای سالروز شهادت امام رضا(ع) برای
صفحه ی شخصی خود بگذارید که ما ۵۰ تا از شیک ترین و خاص ترین و جذاب ترین عکس های
پروفایل را برای شما جمع آوری کرده ایم و شما می توانید با استفاده از این عکس ها و نوشته ها
برای تسلیت گفتن به آشنایان و دوستان خود که در آستانه ی شهادت امام رضا(ع) هستیم بفرستید.
همچنین می توانید در استوری های اینستاگرام خود هم استور
همرزمانش می‌گویند: پاسدار شهید عین الله احمدی طی سالهای 1362 تا 1365 در عملیاتهای متعددی در منطقه جنوب در خط مقدم حضور فعال و پر رنگی داشتند و با جان دل از خاک و ناموس وطن دفاع کردند.شهید عین الله در تاریخ 1365/10/5 در عملیات کربلا 5 شرکت نمود و در تاریخ 1365/12/6 در سن 29 سالگی بر اثر ترکش از ناحیه دست و پا به فیض شهادت نائل آمد. پیگر شهید گرانقدر در گلزار شهدای تنگ فنی شهرستان پلدختر به خاک سپرده شد.
روحش شاد یادش گرامی
مسعود ساتیاروند

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها